1. Společnost
  2. Novinky
  3. Toyota Gazoo racing predstavila Yaris wrc v provedeni 2018

TOYOTA GAZOO Racing představila Yaris WRC v provedení 2018

Autosport International Show

2018-01-12

Soutěžní tým TOYOTA GAZOO Racing WRT (World Rally Team) na přehlídce Autosport International v Birminghamu zahájil letošní působení ve světovém rallyovém šampionátu a slavnostně odhalil nejnovější verzi svého speciálu Toyota Yaris WRC.

Toyota startuje druhý ročník v rallye, a naváže tak na loňskou úspěšnou premiéru svého modelu Yaris WRC. Její součástí bylo i vítězství na Švédské rallye a Rallye Finsko, čtvrté místo v mistrovství závodních jezdců pro Jari-Mattiho Latvalu nebo třetí místo v soutěži o pohár konstruktérů.
Tento týden se na přehlídce Autosport International shromáždily všechny týmy WRC k oficiálnímu zahájení závodní sezóny 2018. Toyota ukázala nejnovější verze Toyoty Yaris WRC, která se chlubí řadou konstrukčních vylepšení, vzešlých ze zkušeností nasbíraných během loňské sezóny.
Přední část zaujme modernizovaným aerodynamickým paketem, včetně nového předního nárazníku a blatníků. Cílem změn je optimalizovat aerodynamické vyvážení vozidla zvýšením přítlaku na přední nápravu. Modernizace se dotkla i chladicí soustavy, která přijde ke slovu během podniků WRC probíhajících za vysokých teplot.
Novinky byly v závěru roku 2017 řádně otestovány v rámci příprav na první kolo sezóny, kterým bude 25. -28. ledna Rallye Monte-Carlo.
„Je skvělé zahájit sezónu 2018 na přehlídce Autosport International před tolika fanoušky. Po velice potěšující první sezóně v roce 2017 se již nemůžeme dočkat, až navážeme v roce letošním. Již vloni jsme se přesvědčili, že Toyota Yaris WRC dokáže rallyové podniky vyhrávat, což lze považovat za velký týmový úspěch, nicméně díky soutěži jsme odhalili i několik oblastí ke zlepšení. Díky analýze zkušeností jsme mohli modernizovat přední partie vozu ve prospěch lepší aerodynamiky. Mám velkou radost, že v získávání zkušeností budeme pokračovat i v letošním roce v rámci našeho poslání vyrábět stále lepší automobily.“ – Tommi Mäkinen (šéf týmu)